Acum este Vin Dec 13, 2019 6:30 am

Răspunde la subiect  [ 222 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Următorul
 Detalii si noutati despre filmele lui Matrix 
Autor Mesaj
Moderatori|Moderatori|Moderatori

Mesaj !!! PESCUITUL CRAPULUI - MOVIE TRAILER !!!
In vara aceasta am realizat un film despre pescuitul crapului, un curs de pescuit la crap realizat direct pe balta.

Filmul va contine informatii detaliate despre cum se practica acest sport, va avea intre 4-6 ore si se va livra pe DVD.

Aici se poate vizualiza Trailerul Filmului:

http://www.teardrop-productions.ro/video_gallery.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Vizionare Placuta.

Mar Iul 22, 2008 7:59 pm

In cateva cuvinte, eu sper ca tot ce veti invata din acest film sa va aduca cat mai multe capturi, si satisfactii.
Sper ca va raspunde la multe intrebari si probleme care apar in diferite situatii, de care ne lovim toti pe balta.
Filmul s-a facut special pt. voi cei care sunteti in "ceatza" in acest sport si nu stiti de unde sa incepeti, ce sa faceti si cand sa faceti anumite chestii.
Concluziile o sa le trageti voi dupa vizionare.

Ideea si realizarea imi apartine si o "gandesc" de aprox. 1 an. Spre fericirea mea am reusit sa o pun in practica fara piedici sau alte probleme, cu ajutorul unor prieteni de nadejde din care il amintesc pe Banksy, care m-a ajutat la realizarea filmului, Pascan Adrian care a avut rabdarea de a filma ore intregi cu camera in soare, si Bebecrapu care ne-a ajutat sa ne mai descretim fruntile prin intermediul unor aberatii instantanee :mrgreen:
Multe multumiri domnului ing. Albastroiu ....nu am cuvinte, un om deosebit care ne-a uimit prin amabilitatea sa, mai ales ca a fost de acord cu diferite idei mai ciudate aplicate in film..

Deasemenea as dori sa multumesc sponsorilor care m-au susitinut atat material cat si spiritual: Negrea Florin (Florioro) - www.crap.com.ro si domnului Doru Morar - Intend Computer (www.intend.ro)

Am filmat timp de 6 zile de dimineatza pana seara, pe canicula, in soare (37 grade)....dar dedicatia si pasiunea pt. aceasta arta m-au facut sa trec peste aceste impedimente.
S-au filmat aprox. 14 ore de material, din care sper sa scot aprox. 4 dvd-uri.

Satisfactia de a face acest film a fost pt mine...fara cuvinte si sper ca si voi sa aveti aceeasi satisfactie pe lac, dupa ce vizionati, invatati si aplicati ceea ce se prezinta in film.

Vreau sa precizez ca si pana acum: "Filmul este dedicat celor care sunt la inceput in acest sport si vor sa invete cum se prinde marea captura. Nu incerc sa dau lectii nici unei valori ale acestui sport."

Respectele mele. 8-)

P.S. Am uitat sa multumesc lui Vlad (pescarusu nebun) pentru patul de crap ce mi l-a oferit. Merci domnu' ;)...deasemenea lui Danezu' pentru amabilitate si colaborare (insanatosire grabnica)

Mar Iul 22, 2008 8:26 pm
|Site Admin|
|Site Admin|

Cum bine stii m-am bucurat pentru acest proiect si am fost de acord sa te ajut cu tot ce am putut pentru a creea acest DVD.

Din pacate cand ati facut filmarile nu am putut sa stau decat o noapte, dar sunt convins ca ati reusit sa filmati suficient de mult si explicit pentru a promova pescuitul la crap si C&R.

Eu sper ca foarte multi sa invete din acest DVD cum sa pescuiasca la crap si mai ales sa respecte "partenerul" nostru de drill.

Astept si eu cu sufletul la gura finalizarea acestui proiect.

Pe cand?

Mar Iul 22, 2008 8:35 pm
Profil YIM WWW

Da asa este, initial am trimis mailuri la mai multe firme si ai fost cel mai receptiv si entuziasmat de ideea mea.
In plus de asta ai fost singura persoana care mi-a pus la dispozitie toata gama Korda si Dynamite Baits....deci tot de ce aveam nevoie.
Inca odata multumesc...

Dvd-urile sper sa apara undeva prin toamna iarna, este multa munca...s-au filmat 14 ore din care se va taia putin.

Mar Iul 22, 2008 8:52 pm
|Site Admin|
|Site Admin|

Evident sunt foarte bucuros ca am putut sa contribui cu ceva la creerea primelor DVD-uri despre carp-fishing din Romania.

Mar Iul 22, 2008 9:02 pm
Profil YIM WWW

:) Merci !

Da asa este, initial am trimis mailuri la mai multe firme si ai fost cel mai receptiv si entuziasmat de ideea mea.
In plus de asta ai fost singura persoana care mi-a pus la dispozitie toata gama Korda si Dynamite Baits....deci tot de ce aveam nevoie.
Inca odata multumesc...

Dvd-urile sper sa apara undeva prin toamna iarna, este multa munca...s-au filmat 14 ore din care se va taia putin.

felicitari pt proiect.
din pacate firmele care se ocupa de articole de pescuit sint interesate doar de cistig si nu si de promovarea pescuitului in sistem C&R. cit despre acei "mari" si "grei" nu astepta sa te felicite, spre rusinea lor ai facut ce au promis ei acu vreo 3-4 ani ca vor face.inca o data felicitari si fir intins

Mie Iul 23, 2008 7:47 pm

Evident sunt foarte bucuros ca am putut sa contribui cu ceva la creerea primelor DVD-uri despre carp-fishing din Romania.

si tzie felicitari pt receptivitatea cu care ai raspuns, la acest proiect,poate cel mai revolutzionar de cind a aparut boiliesul in ro.din pacate altzii sint preocupatzi doar de vinzari ,vor doar sa primeasca si inca nu au invatzat sa si dea ceva din cistig. chiar zilele astea discutam cu cineva din ro si tipul a spus ca in ro patronii sint doar dupa bani, nimeni nu vrea sa dea ceva sau sa ajuta, cu execptzia lui Becali :oops: nu stiu daca chiar asa e ,dar exprimarea cel putzin nu stiu unde sa o clasific: gluma,tristul adevar...dar daca chiar "marele om de cultura " este singurul care se mai gindeste la cei mai amaritzi... e trist

Mie Iul 23, 2008 7:52 pm
|Site Admin|
|Site Admin|

Multumesc mult pentru aprecieri si sunt foarte bucuros ca am contribuit la acest proiect cu ce am putut si pana la urma s-a finalizat, sau mai bine zis este pe cale sa se finalizeze.

Eu unul am invatat in cei 12 ani de cand fac afaceri ca mai trebuie sa dai si de la tine, nu numai sa incasezi facturile. Eu am facut aceasta sponsorizare cu scopul de al ajuta pe Matrix in finalizarea acestui proiect si pentru promovarea acestui minunat sport, si pentru a veni in ajutorul celor care sunt la inceput de drum in descoperirea secretelor si necunoscutelor din pescuitul crapului.

Cu siguranta s-au scris mii de articole despre acest lucru, dar sunt convins ca un film este cu mult mai educativ.

Cu siguranta multi vor fi carcotasi, dar si eu cat si Matrix si Banksi vom merge inainte pentru promovarea Carp Fishingului si a Catch & Realese in Romania.

Sincer si eu astept cu sufletul la gura finalizarea, dar sunt convins ca montajul dureaza destul de mult pentru ca trebuie sa iasa foarte bine.

Mie Iul 23, 2008 9:09 pm
Profil YIM WWW

Eu unul am invatat in cei 12 ani de cand fac afaceri ca mai trebuie sa dai si de la tine, nu numai sa incasezi facturile.
.
este foarte bine. multzi vad sponzorazizarile ca o pierdere si putzin sint cei care vad o sponzorizare ca pe o investitzie in viitor.
cu cit lumea pescarul va fi mai educat, si mai perfectzionat cu atit cresc si vinzarile. un adevarat crapist are o pasiune pt acest hoby si investeste implicit in tot ceea ce tzine de acesta chiar daca sint lucruri inutile in pescuitul direct (inclusiv in brelocuri :lol: ) doar pt asi bucura sufletul.va cumpara toate noutatzile (utile sau nu) din dorintza de a explora, de a incerca ceva nou, de a se perfectziona.
consider ca aceste filme ,pe linga tehnica care o prezinta,au si un caracter educativ. chiar daca nu se cere in mod direct intrun film sa eliberezi captura,se poate sugera ca daca "si voi vretzi"(cind zic voi ma refer la cei ce vizioneaza filmul) sa prindetzi asa pesti, atunci trebuie ca sa datzi pestelui o sansa sa creasca = C&R
un pescar needeucat vede crapul ca un canditat la tigaie,ca pe un invitat la cina in rolul principal. el vrea ca cu un borcan de porumb sa umple porbagaju de peste si isi va schimba cirligu dupa ce prin numeroase ascutziri la facut cu 2 nr mai mic.asta va lua acasa tot si pe unde a trecut el nici garda financiara nu mai poate lua ceva.

Cu siguranta multi vor fi carcotasi, dar si eu cat si Matrix si Banksi vom merge inainte pentru promovarea Carp Fishingului si a Catch & Realese in Romania.
circoteala a ajuns un mod de afirmare in lumea crapista din ro.cei care nu au rezultate ,in pescuit sau in fenomenu crapist incearca sa se afirme cum pot si cum le sta in caracter....
daca cineva cu caracter are de facut obiectzii la acest film, singura solutzie civilizata si fayr este sa faca el un film mai bun si sal distribuie gratuit :lol:
asta ne-ar bucura pe totzi, si chiar ar fi un gest de valoare....alte comentarii tradeaza doar invidie si refulari

Mie Iul 23, 2008 9:59 pm

http://www.informatiacluj.ro/arhiva/183 ... oi_clujeni

Articol Intend Computer:

http://www.intend.ro/stiri.php?stireid=264

Reportaj B1 TV:

Imagine

Reportaj Romantica TV:

Imagine

Trailerul poate fi downloadat de la adresa:

http://mercur.utcluj.ro/cosmin/4rastvan/downloader1.php

Lun Iul 28, 2008 10:46 am
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 222 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Următorul