Acum este Lun Sep 28, 2020 1:53 pm

Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
 daiwa mission carp vs chub outkast 
Autor Mesaj

Mesaj daiwa mission carp vs chub outkast
Salutare colegi!!!

Intrebare:
pareri va rog pentru 2 lansete:

chub outkast 12ft 3.5lb(din 2 buc)
si
daiwa mission 12ft 3.5 lb (din 2 buc)
Nu mai detaliez intrebarea, banuiesc ca stiti la ce ma refer??!!putere in aruncare, rezistenta, precizie
mentionez ca mulinetele vor Shimano BBLC.

Nu ma intereseaza daiwa mission X deoarece am auzit ca este din 3 buc???-cel putin asta am gasit eu ...

Merci mult baieti

Mie Aug 24, 2011 10:36 am

Mesaj Re: daiwa mission carp vs chub outkast
Dupa cite vad eu , cele doua lansete au cam aceleasi caracteristici, de inele nu ai zis nimic dar banuiesc ca sunt de calitate. Diferanta o poti face doar tu pe moment in functie de cum simti lansetele in mina , daca le ai prin preajma. Iarasi pretul poate fi hotaritor, dar nu intotdeauna cei scump e si bun , ptr unii mai conteaza si aspectul. Eu sincer as achizitiona-o pe aia care nui facuta in China, dar asta e un criteriu subiectiv.Totusi as opta ptr chub, dar cineva a zis odata " nu-mi dati sfaturi pot gresi si singur" , asa ca .....tu decizi.
A si inca ceva, dupa parerea mea cu cit te vei codi mai mult timp, cu atit mai mult vei lua cea mai proasta decizie. Sper sa nu te superi dar asta e parerea mea, ca tot ai lansat subiectul asta.

Mie Aug 24, 2011 11:29 am

da scuze!!!
am omis sa spun ca ambele sunt cu inele de 50!
Nu ma supar pt raspuns, din contra apreciez sinceritatea, dar sunt si deschis parerilor...sper sa ma intelegi.
Intrebarea mea vine din urmatoarea chestiune.
Am gasit pe un site 3 lasete daiwa la pret ok, avand invedere pretul lor de magazin.
Inca mai caut! am intrebat deoarece nu am pus mana pe daiwa pana in momentul de fata...
oricum fata de oferta pe care o am pt chub outk, lansetele astea vin cu 100 lei sub pretul lor.

Mai asteptam cine stie, poate na fi chiar asa de rea decizia :laugh: :laugh:

Merci..

Mie Aug 24, 2011 11:43 am

Corect.In aceesi dilema sunt si eu ca si tine vis a vis cu cortul (am vazut ca mi ai dat un mesaj la topicu asta). Vezi eu nu am gasit nici un sistem de comparatie in legatura cu corturile. De aceea am lansat intrebarea asta , marca care ai mi ai comunicat-o tu e ok , lam gasit la big fish on line, normal ca la un alt pret. Totusi am cerut parerea la cineva care are un cort similar cu ceea ce doresc eu si e supermultumit de el.
Iar tangential cu lansetele ce sa zic ia Daiwa si ai fi cu ele, daca sunt si noi mai bine.Si daca nu ti-or place iti poti lua mai tirziu altele, vorba aia noi facem banii nu ei pe noi, nu? :D :D :D

Joi Aug 25, 2011 11:35 am

Exact cum zici...legat de bani. :smile:
Apropo in urma dunor discutii cu posesori de ambele lansete, am hotarat ca totusi sa raman la chub-uri. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Chiar daca voi da ceva in plus eeeee asta e...
Bun o alta dilema :laugh:
:shutup: :huh:
Chub Outkast 12 ft?
Chub Outkast 13 ft?

Am inteles ca cele din urma sunt mai greoaie.
Mentionez ca:
1 nu ma intereseaza lungimea de transport(pot fi oricat de lungi)
2 am 1.83cm inaltime
3 undeva la 100 de kg deci pot tine de ele :laugh: :laugh:

Merci!

Joi Aug 25, 2011 11:51 am

Deci pina la urma te ai hotarit, e foarte bine ca ai ales chuburile, la lungime? dupa opinia mea evident 13 ft, poti arunca si mai departe cu ele ( te ajuta si fizicu, dar asta nui o regula batuta in cuie).Pune mina rapid pe ele, incaltale cu niste mulinete smechere si rupele gura la crapi cit mai ai timp din sezonu asta ca imediat trece, si te ai uita la iarna la ele ca la sfintu de la maglavit, asa ca baga mare. :D :D :D :D :D :D :D

Joi Aug 25, 2011 12:04 pm

A am uitat, eu am niste BFF T-Rex la 13 ft de 4 lbs din 2 buc si am numai 1,80 , dar cind arunc fac gaura in cer cu ele, iar in dril sunt ucigatoare, asa ca agatale pe alea de 13 ft si nu o sa -ti para rau.

Joi Aug 25, 2011 12:10 pm
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 7 mesaje ]