Acum este Vin Dec 06, 2019 5:17 pm

Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
 Va rog dati-mi un sfat 
Autor Mesaj

Mesaj Va rog dati-mi un sfat
Buna ziua tuturor, numele meu este Adrian si as dori sa ma consult cu voi la achizitia unor mulinete, deoarece sunt un incepator al acestui stil de pescuit ma confrunt cu o problema, am 6 lansete de crap 3 sunt Ron Thompson Tyran 3,60 2,5lb si inca 3 Ron Thompson Desperado 3,60 2,5lb le-am cumparat deoare am prin o oferta foarte buna zic eu(600 ron) Acum problema cu ce mulinete ar trebui echipate, tinand cont ca sunt incepator nu vreau distante de peste 80 de metri pentru ca sunt in danemarca si aici nu sunt lacuri cu crapi foarte mari(in zona in care locuiesc eu) si m-am descurcat la feeder sau match, dar am gasit la 120 de km o balta care spun ei ca au crapi intre 8 si 14 kg si as dori sa merg acolo. Eu am niste prieteni care mi-au recomandat cateva mulinete si ar fii vreo 4 modele.
Okuma: Power Liner 860
Long Bow 660
Epix v2 55 exp 55
Baracuda: Sea Hawker J3F60
Hakuyo: XY 7000
Tinand cont ca le voi folosi de 2-3 ori pe sezon, sunt incepator nu vreau distante lungi.Si inca o dilema sa-mi cumpar numai 3 mulinete cu gandul ca sunt incepator si nu voi putea manevra 6 lansete de odata, sau sa-mi cumpar 6 de acelasi fel sau 3 de un fel si 3 de altfel.
Multumesc anticipat. Si va astept pe aici la stiuci si pastravi :)))

Mar Noi 13, 2012 2:20 pm

Mesaj Re: Va rog dati-mi un sfat
Okuma LB 60 si echipeaz-o cu sukix ultra knot yelow de 0.28 ;) asa folosesc eu si chiar si mulineta exceptionala si fur ff bun ;)

Sâm Dec 22, 2012 1:39 pm
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 2 mesaje ]