Acum este Dum Aug 18, 2019 9:24 am

Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
 Intrebare despre echipamentul lui M@tr|X| 
Autor Mesaj

Mesaj Intrebare despre echipamentul lui M@tr|X|
Salut.Nou pe acest forum.Sunt un mare pasionat de pescuit.Mai nou vreau sa invat sa pescuiesc la crap.Cum zice si titlul intrebarea este adresata lui M@tr|X| (Razvan Grindean).Vreau sa-mi zici si mie ce echipament folosesti in acele videoclipuri despre pesuitul crapului.Ce producator este?la tot vreau sami zici(lansete,mulinete,rodpod,etcc.).Vreau ca pe viitor sa-mi achizitionez acel echipament.Si sper ca pe viitor sa-mi mai dati sfaturi despre pescuitul crapului. :happy: Fire intinse si astept sa ma ajutati. :happy:

Mie Sep 12, 2012 1:02 pm
Profil YIM

Mesaj Re: Intrebare despre echipamentul lui M@tr|X|
Nimeni pe acest forum? :hmm: datimi sfaturi despre ce echipament sa aleg pt pescuitul la crap...etc nade...momeli :happy: Multumesc...

Mie Sep 12, 2012 9:46 pm
Profil YIM
Moderatori|Moderatori|Moderatori
Moderatori|Moderatori|Moderatori

Salut si bine ai venit !

Eu pot sa iti zic ce echipament am folosit dar nu inteleg de ce vrei sa achizitioneze EXACT acelasi echipament!? Pe piata sunt sute de modele / variante de mulinete, rodpoduri, undite..etc, mult mai bune decat ce am folosit eu in filme.
Echipamentul ti-l alegi in functie de ce ti se potriveste si buget. Nadele si momelile ti le alegi in functie de lacul pe care pescuiesti, anotimp si pestii vizati, iar despre "sfaturi pescaresti" am putea discuta la infinit..cati pescari atatea idei, pareri.

Daca ai nevoie de un sfat anume, ceva concret nu ezita sa ne contactezi.

Fire intinse.

Joi Sep 13, 2012 10:54 am

:happy: Asai cum zici tu nu trebuie sa imi cumpar fix acel echipament.Eu mi-am propus ca la anul sa imi achizitionez sa zic asa:2 lansete Carp Expert Long Cast 3,90m 3 lbs si 2 mulinete Banax Helicon 5600.Intrebarea mea este ce parerea ai de aceste scule?Legat de nade si momeli,locul unde pescuiesc eu este un lac din judetul Sibiu.(eu sunt din sibiu).Lacul din cate stiu eu are crap,dar is multe agataturi. :happy: La inceputul lunii iunie s-au scos crapi frumosi de vreo 3-3,5 kg la boaba de porumb.nu stiu daca merge sa dau cu pelete sau boiles.Si as mai avea o intrebare legat de acele monturi care le-ai facut in film.Ce montura recomanzi pt lacul respectic amintit mai sus. :happy:

Joi Sep 13, 2012 11:04 am
Profil YIM

Crap prins in luna iunie pe balta Mandra,jud.Sibiu!!! :happy:

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Joi Sep 13, 2012 1:37 pm
Profil YIM
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 5 mesaje ]