Acum este Mie Aug 21, 2019 9:47 am

Răspunde la subiect  [ 222 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următorul
 Detalii si noutati despre filmele lui Matrix 
Autor Mesaj
Moderatori|Moderatori|Moderatori

Mesaj Re: COMENZI PARTEA A DOUA A FILMULUI PESCUITUL CRAPULUI ....
zander scrie:
Salut, am urmarit cu interes prima parte , mi-a raspuns la mai toate nelamuririle pe care le aveam(si nu sunt putine tinand cont ca sunt incepator), felicitari pentru initiativa si pentru implicare.
As dori sa achizitionez si partea a doua si vreau sa stiu daca nu o gasesc la ceva magazine de profil din Cluj sau Bistrita?
Multumesc

Sau din Cluj direct de la mine...

Dum Oct 31, 2010 6:34 pm

Razvan (M@atrIXI)am achizitionat de la Bistrita partea a doua si am urmarit-o cu interes, m-ar interesa prima parte pe DVD (suport pretul de multiplicare). Eventual trimite-mi pe mail sau PM nr tau de tel sa putem lua legatura.
Multumesc
Marius Stanescu!

Lun Noi 01, 2010 8:33 am

Din pacate nu se poate multiplica 1 exemplar, doar minim 300; iar momentan nu sunt fonduri disponibile. De aceea am optat pentru varianta cu downloadul de pe torente. Ceea ce este pe torente este dvd-ul in format original, cu meniu..exact ca pe DVD.

Aici sunt detaliile pentru download:

viewtopic.php?f=3&t=758

Imi pare rau dar deocamdata asta este singura metoda...sper ca intelegi.

Merci.

Lun Noi 08, 2010 7:01 pm

Poate o sa doriti sa ne faceti un cadou de Mos Craciun si o sa urcati pe torente si partea a doua ...Sa stiti ca nu doar banii conteaza pe lumea asta ....

Mar Dec 14, 2010 6:31 pm

brutusvmd scrie:
Poate o sa doriti sa ne faceti un cadou de Mos Craciun si o sa urcati pe torente si partea a doua ...Sa stiti ca nu doar banii conteaza pe lumea asta ....

Da asa este, "nu doar banii conteaza pe lumea asta", tocmai de aceea am realizat primul film despre pescuitul crapului din Romania si l-am livrat GRATUIT, pentru ca am vrut sa demonstrez ca se poate face ceva in tara asta si fara interese materiale. Nu stiu daca iti dai seama dar pentru a realiza asa un film este nevoie de multa munca, organizare si...oameni; oameni care au fost dispusi sa ma ajute in realizarea acestui film fara a avea nicio pretentie materiala!
Pentru a se finaliza aceste 2 filme s-a muncit 2 ani.. PE GRATIS si pentru ce?? pentru ca voi cei incepatori in acest domeniu sa puteti gasii toata informatia necesara pentru practicarea corecta a acestui sport.
Ambele parti s-au filmat in niste calduri infernale, in decursul a 1 saptamana (prima parte) si 2 saptamani (partea 2), montajul primei parti a durat 6 luni respectiv 9 luni.
Toti acesti oameni m-au ajutat din pasiune si dedicatie pentru acest sport, oameni carora speram ca de aceasta data (aparitia partii 2) sa le pot oferii si o satisfactie materiala in urma incasarilor.
In caz ca nu stii pana in acest moment nu am reusit sa returnez toti banii persoanei care m-a "sponsorizat" cu multiplicarea filmului care a costat aprox. 1000 EUR..ce sa mai vorbim de a le mai da o atentie si celor care m-au ajutat...

Florin Negrea a investit cred ca cel putin 2000 de euro pentru ceva ce nu ii aducea practic niciun profit ci doar o oarecare reclama, iar acum, nici macar nu a dorit profit din vanzarea partii 2 !!! Cam ce oameni mai fac asemenea gesturi in ziua de astazi ?!

Si atunci te intreb: Ti se pare exagerat sa dai 35 de lei pentru un film care nu numai ca a fost facut pentru voi ci s-a livrat si gratuit !!?!?!

Mar Dec 14, 2010 9:02 pm

salut

mi se pare putin 35 ron pentru un dvd in care iti arat cum sa pescuiesti la crap
iar la magazin cel mai ieftin DVD costa 40 ron (cu un film banal).

merita sa-l cumparati.
felicitari pentru realizarea dvd-urilor.

PS: daca va uitati pe amazon sa vedeti cat costa un dvd de specilitate.
poate mai realizati si alte DVD-uri :thumbup:

Mar Dec 14, 2010 10:46 pm

Daca am fi sinceri ar fi alceva...Razvan,tu meriti banii pt munca depusa asta ar fi o prostie sa fie gratis.
,,Cam ce oameni mai fac asemenea gesturi in ziua de astazi,,

Tocmai ca nu face nimeni ceva fara un profit material sau alte avantaje,filmele mai bine zis reclamele 1 si 2 ,Caci daca era sa fie un film pt pescuitul crapului il faceai fara reclame la produsele korda si dynamite cine a vazut filmul si nu stie mai nimic de crap va crede ca crapul mananca numai bile Dynamite(ce_a mai buna momeala din lume)
Suces la vanzari DVD si imi pare rau ca nu am stiut de existenta filmelor pana acuma vreo cateva saptamani ca alfel iti faceam donatie o camere de filmat sub apa.

Catch & Release by Dary -------------<*(((><

Joi Ian 27, 2011 5:43 pm
Profil YIM WWW
Membru "All 4 Carp"
Membru "All 4 Carp"

Darius A scrie:
...imi pare rau ca nu am stiut de existenta filmelor pana acuma vreo cateva saptamani ca alfel iti faceam donatie o camere de filmat sub apa.

Nu e tarziu nici acu ,prietene. Poate ii va fi de folos lui Razvan in realizarea viitoarelor proiecte.

Joi Ian 27, 2011 6:11 pm

Darius A scrie:
...daca era sa fie un film pt pescuitul crapului il faceai fara reclame la produsele korda si dynamite cine a vazut filmul si nu stie mai nimic de crap va crede ca crapul mananca numai bile Dynamite(ce_a mai buna momeala din lume)

Sa stii ca in general conceptul de RECLAMA a aparut pentru a promova produsele noi pe piata, produse care nu se vand, sau sunt de calitate proasta. Eu ce am prezentat in film sunt produse care nu mai au nevoie de nicio recalma, produse de top cu care pescuiesc oricand, produse pe care ma pot baza ca se ridica la calitatea prezentata in film iar toate laudele sub forma de reclama sunt adevarate, nu facute in scopul de a baga pe gat fortat niste produse de proasta calitate..cum se practica mai nou. Iar interesul material in urma acestei reclame era al lui Florin Negrea care a sponosrizat aceste 2 filme si care mi se pare normal ca merita toata reclama posibila pentru contributia materiala adusa in sprijinul finalizarii acestor 2 proiecte.
Nu am specificat nicaieri in niciunul din filme ca Dynamite Baits sau Korda sunt "cele mai bune produse din lume", le-am prezentat pentru ca am pescuit mult cu ele, le-am testat si pot sa garantez oricui ca sunt niste produse care isi merita cu desavarsire pretul.
Nu cred ca vre-un pescar ce a vizualizat aceste filme a inteles ca doar asa prinzi pesti folosind Dynamite si Korda, ar fi chiar absurd si depeseste orice logica cat de mediocra. :laugh:

Merci de urari si poate ne vedem si pe balta la o bere.

Fire intinse.

Joi Ian 27, 2011 6:52 pm

Razvane apropo de ce zice Voicua,in caz ca mai ai de gand vre_on film te ajut cu ce_a mai mare placere si o sa iti donez sau pun la dispozitie aparatura de filmat sub apa,orcum tie iti plac monturile si sa le si vezi actionand ar fi super.
In caz de ceva da un pm si cu ce se poate te ajut si ar fi bine sa o faca toti crapisti ca sa putem dezvolta pescuitul la crap in ro si bine inteles c&r_ul ca sa ne putem bucura de capturi record.
Legislatia sper sa devina cat mai severa ca sa putem pescui si pe rauri mai ales dunare.
Ps:pt cine nu isi prepara singur bilele e o optiune buna de la Dynamite ,cat despre Korda cine e pescar de crap va sti ca e ce-a mai buna firma din lume pt produse de pescuit crap.

Catch & Release by Dary -------------<*(((><

Joi Ian 27, 2011 7:02 pm
Profil YIM WWW
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 222 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următorul