Acum este Mie Aug 21, 2019 9:49 am

Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
 Iesire pe balta . 
Autor Mesaj

Mesaj Iesire pe balta .
Buna ziua dragi colegi , planuiesc o iesire pe balta saptamana viitoare pe 3 zile .

Cum eu sunt un amator al acestui sport , doresc sa imi spuneti ce greseli am facut pregatindu-mi cele necesare .

Balta : lacul Varsolt .

Pe post de momeala pe firul de par : porumb de acest an fiert si apoi pus in borcane .Peste un borcan am pus aroma de capsuni , pe una aroma de miere , si pe celalalt borcan tuica de pruna aroma de miere si de capsuni .

Pellete : Maros mix de capsuni si de vanilie .M-am mai gandit sa mai fierb niste malai sa pun aditiv benzar mix de scobar.

Ca nada : m-am gandit la 2-3 kg de ttx , 500 gr de canepa fiarta , 500 grame de malai despicat in bucatele mai mici , orz 500 gr , ovaz 500 gr , o punga de maros mix cu capsuni . Toate aditivate cu benzar mix scobar . Spuneti-mi unde am gresit . Intentionez sa folosesc 3 lansete cu monturi d-rig.

Mie Sep 25, 2013 10:58 am

Mesaj Re: Iesire pe balta .
Dupa parea mea cu nimic , numai ca ia mai mult porumb pentru momit si o barca daca vrei sa duci fire mai in larg ca pa balta asta cam asta e modelul.eu am stat de luni pina vineri si am muncit ca un negru, mai mare de 6 kg nu am prins, da asta e alta poveste.A.. pune cel putin trei boabe pe cirlig ca altfel te cam incurca carasul .

Dum Sep 29, 2013 10:06 am
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 2 mesaje ]